Biblioteka

Wywieranie wpływu na ludzi

Wywieranie wpływu na ludziRobert Cialdini w swej bestsellerowej książce udziela jasnych i przekonujących odpowiedzi na pytania: - Jak nakłonić drugiego człowieka do zmiany sposobu postępowania? - Jak zachęcić do podjęcia lub zmiany decyzji? - Jak dokonać tego, by zmiany takiej zapragnął? - Jak obronić się przed wpływem innych na nasze decyzje? - jak uniknąć sytuacji, w których dopiero po czasie orientujemy się, że oto ktoś (znowu) naciągnął nas na coś, na co wcale nie mamy ochoty? Przegląd klasycznych, a także najnowszych teorii i badań z zakresu psychologii wpływu społecznego, zajmującej się mechanizmami, dzięki którym ludzie wywierają wpływ na innych i mogą się przed takim wpływem bronić. Autor tej niezwykle interesującej książki w umiejętny sposób - nie stroniąc od dowcipu - łączy wykład teoretyczny z praktycznymi zastosowaniami omawianych teorii. Jest to praca adresowana zarówno do studentów psychologii, jak i do dziennikarzy, nauczycieli, menedżerów, polityków i specjalistów zajmujących się marketingiem, zarządzaniem, rozwiązywaniem konfliktów, innymi słowy – do wszystkich osób, dla których umiejętność wpływania na innych jest elementem zawodowego kunsztu. Robert Cialdini jest światowej sławy naukowcem, profesorem psychologii społecznej. Jego badania nad wpływem trafiają na strony wszystkich znanych podręczników psychologii. Trzy kolejne wydania "Wywierania wpływu na ludzi" stały się bestsellerem w USA. Książka jest podręcznikiem w ponad dwudziestu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ksiazka od ponad 10 lat nie schodzi z list bestsellerów!

Wywieranie wrażenia na innych

Wywieranie wrażenia na innychCzłowiek inaczej zachowuje się wówczas, gdy nikt go nie obserwuje, a inaczej, gdy świadkami jego zachowań są inni ludzie. Choć twierdzenie to wydaje się oczywiste, stosunkowo długo psychologia nie interesowała się tym, dlaczego właściwie taka różnica występuje, jakie czynniki ją potęgują i jakie są jej konsekwencje. Książka Marka Leary’ego poświęcona jest tym właśnie zagadnieniom. Autor – znany psycholog społeczny i jeden z najwybitniejszych specjalistów w zakresie autoprezentacji – w systematyczny sposób omawia problematykę związaną z wywieraniem wrażenia na innych. Czyni to w sposób nadzwyczaj kompetentny, a zarazem przystępny, toteż po tę publikację sięgną nie tylko psychologowie.

Ocena psychologiczna pracowników

Ocena psychologiczna pracownikówOto książka, dzięki której poznasz sposoby oceniania cech, zainteresowań, umiejętności i talentów kandydata na stanowisko w twojej firmie, zawiera ona bowiem opisy testów psychologicznych przydatnych w każdym miejscu pracy. Psycholog Edward Hoffman ukazuje, w jaki sposób każda dziedzina – od bankowości i transportu po ubezpieczenia i opiekę zdrowotną – może zyskać dzięki wykorzystaniu tego rodzaju testów. Książka ta podpowie Ci, jak przyciągnąć i utrzymać zmotywowanych pracowników, jak przewidywać wydajność i zyskowność przedsiębiorstwa, jak poprawić współpracę zespołów w firmie oraz jak zwiększyć wiarygodność swojej firmy dzięki zatrudnianiu uczciwych i zrównoważonych osób.

Twoja rola w zespole

Twoja rola w zespoleW każdej firmie najistotniejszą rolę odgrywają dobrze dobrani pracownicy. R. M. Belbin pisze, jak zorganizować zgrany zespół, bazując na umiejętnościach i predyspozycjach jego poszczególnych członków. Każdy z nas prezentuje bowiem określony typ pracownika i może pełnić odmienną rolę w zespole. Dzięki tej ksiażce dowiemy się, jak skutecznie porozumiewać się w firmie i kształtować takie relacje między pracownikami, by nasza praca była efektywna i przebiegała sprawnie.

Stres, mobbing i wypalenie zawodowe

Stres, mobbing i wypalenie zawodoweTa książka ma pomóc Ci w radzeniu sobie z życiowymi obciążeniami. Warunkiem powodzenia jest jednak twoja gotowość do namysłu nad własnym zachowaniem w konkretnej sytuacji stresowej oraz do aktywnego inicjowania zmian w nastawieniu i zachowaniu.

Sztuka przemawiania

Sztuka przemawianiaPraktyczny poradnik, który uczy sztuki publicznego wypowiadania się. Zawiera on wskazówki, które pomoga ci przygotować się do: - przemówienia - prezentacji sprzedawanego towaru - rozmowy kwalifikacyjnej - dyskusji panelowej i każdego innego wydarzenia, w trakcie którego musisz zabrać głos. Uporządkowanie treści przemówienia, panowanie nad mową ciała, przezwyciężanie zdenerwowania, zastosowanie humoru, przygotowanie sali – to tylko niektóre z zagadnień podjętych w książce.

Menadżer z charyzmą

Menadżer z charyzmąJak z kompetentnego menadżera zamienić się w prawdziwego przywódcę?

Zespół

ZespółKsiążka Manfreda Gellerta i Clausa Nowaka pod tytułem "Zespół" to pozycja, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego kierownika zespołu, trenera, menedżera. Przejrzysta struktura pozwala znaleźć szybko interesujące nas zagadnienia, odpowiedzi na tytułowe pytania: ZESPÓŁ: Jak z nim pracować, jak go budować, jak go szkolić? Przyjazna dla czytelnika okazuje się czytelna, spójna szata graficzna, proste schematy obrazujące przedstawiane zagadnienia, wizualizacja omawianych treści. Książka jest świetnym narzędziem do rozwoju osobistych kompetencji menedżera w zakresie pracy z zespołem. Korzystając z AUTOREFLEKSJI, wskazującej obszary do samodzielnej analizy, przemyślenia czytelnik ma szansę wziąć dla siebie coś, czego wprost nie opisuje książka, a co jest dla niego szczególnie ważne. Liczne dygresje i przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie tematyki. W części NARZĘDZIA autorzy proponują wiele interesujących ćwiczeń, które mogą stanowić doskonałą pomoc m.in. dla trenerów, coachów. Część ćwiczeń była mi już wprawdzie znana, ale warto odświeżyć tę wiedzę i skorzystać z faktu, że ćwiczenia są uporządkowane w trzech obszarach: praca w zespole, budowanie zespołu, coaching zespołu. Dla początkujących trenerów cenne mogą okazać się precyzyjne opisy realizacji ćwiczeń (czas, materiały, przebieg, kroki, na co należy zwrócić uwagę). W książce czytelnik znajdzie również kwestionariusze, które może wykorzystywać w bieżącej pracy z zespołem. Dodatkowym atutem jest fakt, iż książka pisana jest prostym, ciekawym językiem i czyta się ją lekko i z prawdziwą przyjemnością. Polecam! Iza Wielicka